Tobulėjimo ir daug asmeninės patirties – darbingas savaitgalis Panevėžyje

Paskelbta

Prasidedant naujam rankinio sezonui atsinaujino jaunų rankinio teisėjų rengimo programa. Panevėžio taurės turnyras jau daug metų yra vienas pagrindinių Lietuvos rankinio teisėjų mokymo bei jų karjeros pradžios vieta, šiemet, tai nebuvo išimtis taip pat.

Panevėžio taurė-2020” turnyre dalyvavo 37 komandos, kurios abi savaitgalio dienas žaidė keturiose rankinio salėse. Didelis rungtynių skaičius bei įvairios žaidėjų amžiaus grupės jauniems rankinio teisėjams suteikė galimybę mokytis ir tobulėti. Turnyre teisėjavo 17 rankinio teisėjų. Vyresniųjų amžiaus grupėse dirbo LRTA nariai Olius Mičiūda, Laurynas Survila, Viktorija Kijauskaitė, Aušra Žalienė bei kiti daugiau patirties turintys teisėjai Erikas Vilkoicis, Karolis Dambrauskas, Matas Laurikėnas. Jaunesnių žaidėjų amžiaus grupėse buvo stebimas visas būrys perspektyvių jaunųjų teisėjų: sesės Ana Diana ir Dominyka Andronik, Skirmantė Gečaitė ir Martyna Ustilaitė, Vesta Jančytė ir Miglė Malyševa, brolis su seserimi Aivaras ir Auksė Pilypai, Ignas Kopilovas ir Paulina Snicerytė.

LRTA lektoriai Vaidas Mažeika, Kristina Kvedarienė bei Andrius Grigalionis ypatingai didelį dėmesį skyrė jaunų teisėjų metodinių bei teorinių žinių gilinimui. Sėkmingai jauno teisėjo karjeros pradžiai yra būtina visapusiška pagalba ir palaikymas, todėl LRTA lektoriai akcentavo, kad kaupiant patirties bagažą yra būtina kuo daugiau teisėjauti, stebėti kitų teisėjų darbą, gilintis į rankinio taisyklių specifiką bei nebijoti klausti ar suklysti. Džiugina tai, kad viso turnyro metu buvo galima stebėti jaunų teisėjų progresą.

LRTA veiklos strategijoje ypatingas dėmesys yra skiriamas jaunų teisėjų rengimui, todėl artimiausiu metu bus organizuojama ir daugiau praktinių įvairaus formato seminarų.