Naujame sezone laukiančius iššūkius Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai pasitinka dviejų dienų seminaru

Paskelbta

     Paskutinį vasaros savaitgalį Vilniuje Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos (LRTA) nariai ir kandidatai praleido darbingai. Laikydamiesi privalomų saugos reikalavimų gausus būrys rankinio taisyklių ekspertų gilino žinias, analizavo vaizdines situacijas, aptarinėjo naujausias rankinio tendencijas. O taip pat, laikė teorijos, vaizdo situacijų bei fizinio pasirengimo testus.

    „Džiaugiuosi matydamas, kad mūsų teisėjai supranta ir labai rimtai žiūri į mokomuosius seminarus. Tikiuosi, kad ta žinių platforma, kurią kiekvienais metais stengiamės gerinti ir plėsti, yra tiesiausias kelias vienodos taisyklių traktavimo linijos tikslui pasiekti“, – apie tokių seminarų būtinybę pakomentavo LRTA prezidentas, tarptautinės kategorijos teisėjas Vaidas Mažeika.

    Siekdami užtikrinti kuo geresnę ne tik Lietuvos aukščiausio lygio, bet ir kitų turnyrų bei moksleivių čempionatų rankinio rungtynių teisėjavimo kokybę, LRTA į savo seminarus kviečia ir jaunus rankinio teisėjus. Jiems buvimas kartu suteikia erdvės tobulėti individualiai ir plačiau suvokti žaidimo specifikos bei teisėjavimo subtilybes.

    Suprasdami teisėjo ir rungtynių inspektoriaus funkcijų svarbą rankinio žaidimui, seminaro dalyviai sėkmingai išlaikė būtiniausius testus ir įrodė, kad ilgoji pertrauka dėl Covid-19 viruso, jų požiūrio į laukiantį atsakingą darbą, nepakeitė.

    Sėkmingam rankinio žaidimo taisyklių taikymui bei supažindinimui su šiuolaikinėmis tendencijomis buvo organizuotas bendras seminaras kartu su Lietuvos rankinio trenerių asociacija.

   „Jau kuris laikas galvojome apie tokią būtinybę, kad prieš sezono pradžią rankinio trenerius supažindinti su naujomis rankinio taisyklėmis ir tendencijomis bei pasikeitimais. Turėjome tikrai puikų ir naudingą seminarą su dideliu informacijos bei video analizės srautu. okio formato seminare nepavyko surinkti didelio trenerių būrio dėl tuo pačiu metu vykusios regionų rinktinių atrankos stovyklos.  Tačiau bendradarbiavimą kartu su rankinio teisėjų asociacija ir rankinio trenerių asociacija planuojame tęsti ir ateityje“, – sakė Lietuvos rankinio trenerių asociacijos prezidentas Karolis Kaladinskas.