ARTŪRUI MALAŠINSKUI – 60
Rugpjūčio 14 d. garbingą 60 m. Jubiliejų pažymėjo vienas geriausių Lietuvos rankinio teisėjų uteniškis Artūras Malašinskas. Rankinį pradėjęs žaisti 4 vid. mokykloje treniruojamas J. Didžiapetrio, nevengė ir kitų žaidybinių sporto šakų. Rankinio pažinimą tęsė 1979 – 1983 m. įstojes į LVKKI, kur su instituto sporto klubo „Atletas“ komanda tapo Lietuvos taurės varžybų, studentų pirmenybių nugalėtoju ir prizininku.
Ypatingais prisiminimais bei Artūro teisėjavimo kelio pradžios istorijomis pasidalino buvęs ilgametis LRTA prezidentas, LRTA Garbės narys Grigorijus Gutermanas.
„Kažkiek esu prisidėjęs prie Artūro rankinio teisėjavimo pradžios, nes būdamas gerai pažįstamas su jo tėvu, krepšinio teisėju Eugenijum Malašinsku, paskatinimui perdaviau dar tuomečiam moksleiviui Artūrui pirmą jo gyvenime rankinio švilpuką. LVKKI studentai visada aktyviai teisėjavo įvairaus rango rankinio rungtynėms, tad baigdamas institutą 1983 m. prie LVKKI diplomo Artūras pridėjo ir Respublikinės kategorijos rankinio teisėjo pažymėjimą.
Dirbdamas Utenoje sporto mokyklos treneriu, vėliau AB „Utenos gėrimai“ sporto kolektyvo vadovu ir rankinio komandos treneriu sparčiai tobulėjo ir teisėjavime.
Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, tarpininkaujant tuomečiam Lietuvos rankinio vyr. treneriui Janiui Grinbergui, kuris buvo ir IHF taisyklių ir teisėjų komisijos narys, 1992 m. pavasarį Panevėžyje įvyko pirmas naujų nepriklausomų valstybių rankinio teisėjų seminaras, kur IHF teisėjais tapo Feliksas Gedvilas ir Saulius Žvironas. Seminaro vadovais buvo J.Grinbergas, V. Hahkl iš Vokietijos, aš buvau direktorius. Paskatinti sėkmingo Lietuvoje surengto seminaro patirties, IHF vadovai jau tų pačių metų rudenį surengė dar vieną seminarą IHF kategorijai gauti Bulgarijos mieste Gabrovo, kuris buvo pravardžiuojamas „anekdotų ir juoko“ miestu.
Dalyvauti seminare Lietuvos rankinio federacija rekomendavo Artūrą Malašinską. Istoriškai negalėjus tęsti teisėjavimo poroje su Jurijum Taranuchinu, Artūrą mačiau kaip perspektyviausią ir tinkamiausią partnerį. Egzaminuojamos rungtynės buvo įvertintos labai teigiamai, o likusius teorijos ir fzinio rengimo testus Artūras išlaike puikiai. Nuo tada mūsų bendradarbiavimas tęsėsi įvairiuose Europos varžybose, 1992 m. Pasaulio B“ grupės moterų čempionate Lietuvoje, 1993 m. Pasaulio moterų čempionate Norvegijoje. Jau su kitais partneriais Artūras teisėjavo 1994 m. Europos merginų čempionate Kaune, 1998 m. Pasaulio jaunimo čempionate Dramblio Kaulo Kranto Respublikoje ir iki 2011 m. tęsė savo sėkmingą rankinio teisėjo karjerą Europoje“.
Patyręs ir užsigrūdinęs kaip teisėjas kovose rankinio aikštelėse Artūras 1990-2015 m. buvo renkamas į geriausų Lietuvos rankinio teisėjų TOP-10, o 2000-2002 ir 2006-2007 m. sezonuose buvo pripažintas Lietuvos geriausiu rankinio arbitru.
2015 m. baigęs aktyvią rankinio teisėjo karjerą Artūras Malašinskas sėkmingai atlieka LRTA inspektoriaus pareigas. Jo aktyve yra Lietuvos čempionatų ir LRF taurės finalinių varžybų sėkmingas vykdymas.
Artūras Malašinskas ir kaip žaidėjas, ir kaip teisėjas aikštelėje pasižymejo labai giliu žaidimo supratimu, turėjo savo filosofiją vertinant kaip atskirus veiksmus, taip ir bendrą rungtynių vykdymo eigą. Tikriausiai iš savo tėvo šias savybes paveldėjo jo sūnus Aidenas daug kartų pripažintas geriausiu Lietuvos rankininku, sėkmingai žaidžiantis Lietuvos rinktinėje ir EHF Čempionų lygoje.
Už aikštelės ribų nedaugžodžiaujantis, kuklus, draugiškas Artūras tikrai nusipelnė rankinio bendruomenės pagarbą.
Sveikindami Artūrą su garbingu 60 m. Jubiliejumi linkime jam daug sveikatos, optimizmo ir dėkojame už ilgametį vaisingą bendradarbiavimą ir nuoširdų bendravimą.