J. Ivanauskas ir E. Jencevičius solidžiai pasirodė Latvijoje, aktyviai vasarą su rankiniu leido ir kiti mūsų asociacijos nariai

Paskelbta

Rugpjūčio 16-22 dienomis Rygoje (Latvijoje), vyko EHF vaikinų iki 19 metų čempionatas, kuriame solidžiai pasirodė jaunoji europinės kategorijos Lietuvos rankinio teisėjų pora Justas Ivanauskas ir Edvinas Jencevičius.

Čempionate Latvijoje be šeimininkų dalyvavo dar 6 vaikinų rinktinės – Juodkalnijos, Nyderlandų, Kosovo, Turkijos, Rumunijos bei Liuksemburgo.

Jauniesiems mūsų kolegoms, kurie EHF rankinio teisėjo statusą įgijo 2019 metų gegužės mėnesio pabaigoje, tai buvo vienas pirmųjų tokio rango išbandymų jų karjeroje. Tačiau nuoseklus darbas, motyvacija bei ambicijos, kurias Justas su Edvinu demonstruoja jau kelis sezonus iš eilės davė tam tikrus vaisius, o jų pasirodymas šiame turnyre buvo gan solidus. Viso jiems buvo patikėtos 4 rungtynės – Rumunija – Liuksemburgas (30:24), Juodkalnija – Kosovas (30:26), turnyro pusfinalis Latvija – Juodkalnija (25:30) bei rungrynės dėl 5 vietos, kur susitiko Liuksemburgas ir Turkija (30:28).

Kartu su jais Rygoje dirbo kolegos iš Latvijos, Islandijos bei Kroatijos.

Tuo pačiu metu EHF vaikinų iki 19 metų čempionatai vyko trijose šalyse Šiaurės Makedonijoje, Bulgarijoje ir Latvijoje. Bulgarijoje gan sėkmingai varžėsi mūsų šalies vaikinų rinktinė, kurios vyr. treneris yra vienas geriausių dvidešimt pirmojo amžiaus pradžios Lietuvos rankinio teisėjų, o šiuo metu aktyvus LRTA narys, rungtynių inspektorius Gintaras Paškevičius. Lietuvos rinktinė Varnoje iškovojo 5-ąją vietą.

Šiemetinė vasara, po ilgojo ir varginančio praeito kovidinio sezono, buvo tikrai darbinga Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos nariams.

Rugpjūčio 07-15 dienomis Klaipėdoje vyko EHF merginų iki 17 metų čempionatas. Šio turnyro metu Europos rankinio federacija (EHF) organizavo teisėjų kandidatų kursus. Jaunuosius aikštės arbitrus iš Islandijos, Liuksemburgo, Baltarusijos, Slovakijos bei Slovėnijos kartu su EHF paskirtais atstovais stebėjo bei vertino ir LRTA valdybos pirmininkas, EHF delegatas Tadas Jansonas. Turėdamas nemažą teisėjavimo patirtį, o taip pat gerus teisėjų edukacinius gebėjimus Tadas EHF kandidatams padėjo žengti pirmuosius ir vienus svarbiausių žingsnių jų tarptautinėje karjeroje.

Didelį organizacinį darbą rengiantis bei viso čempionato metu atliko EHF kategorijos teisėja Viktorija Kijauskaitė, kurios ilgametė tarptautinių rungtynių ir turnyrų patirtis prisidėjo prie sėkmingo Lietuvos rankinio federacijos renginio.

Bene daugiausiai šią vasarą, tiksliau didžiąją jos dalį, su rankiniu praleido LRTA valdybos narė ir rungtynių inspektorė Kristina Kvedarienė bei LRTA rungtynių inspektorius Klaidas Janeika.

Kristina, ilgametė Lietuvos moterų rinktinės vartininkė, savo patirtį ir žinias perdavinėja ne vienai Lietuvos rinktinių vartininkių kartai. Tačiau su teisėjų bei LRTA klausimais ji taip nuoširdžiai dirba ir yra viena aktyviausių mūsų narių Šiaurės Lietuvoje.

Klaidas Janeika dar būdamas moksleivis, o vėliau studentas aktyviai teisėjaudavo įvairaus lygio Lietuvos rankinio rungtynėms, dabar yra aktyvus rungtynių inspektorius, o taip pat ir įvairių su rankiniu susijusių veiklų organizatorius.

Abu šie LRTA nariai daug prisideda prie Lietuvos moterų rankinio, Lietuvos paplūdimio merginų iki 17 metų rinktinė dalyvaudama Bulgarijoje vykusiame Europos čempionate iškovojo 11 vietą, o EHF merginų iki 17 metų čempionate Lietuvoje užėmė 6 vietą.

Lietuvos rankinio teisėjų asociacija (LRTA) džiaugdamasi savo kolegų pasirodymu motyvuotai patvirtina, kad ilgus metus veikianti rankinio teisėjų mokymo metodika duoda savo vaisius. Asmeninės ambicijos, tikslo siekimas ir nuolatinis tobulėjimas yra neatskiriama rankinio teisėjo karjeros kelio rutina.