Puikus P. Petrušio ir T. Baryso pasirodymas Europos 19-mečių merginų čempionate

Paskelbta

Liepos 08-18 dienomis Slovėnijoje, Celjės mieste vyko merginų iki 19 metų Europos čempionatas, kuriame sėkmingai pasirodė Lietuvos rankinio teisėjų pora Povilas Petrušis ir Tomas Barysas.

Finaliniame Europos čempionato turnyre dalyvavo 15 komandų, Portugalijos rinktinė dalyvauti atsisakė dėl COVID-19 viruso paplitimo komandos narių tarpe. Gražių ir apylygių kovų čempionate netrūko, Povilas su Tomu akcentavo, kad varžybų lygis buvo gan aukštas, o pirmo aštuntuko komandos demonastravo labai gerą, kokybišką ir technišką rankinį bei gerą taktinį ir fizinį pasirengimą.

2021 metų Europos čempionėmis, nesuklupusios nei vienose rungtynėse, tapo Vengrijos rinktinė, kurios finale 31:22 įveikė Rusijos rinktinę, jai atiteko sidabro medaliai. Rungtynėse dėl 3-ios vietos kovojo Prancūzijos ir Švedijos merginų rinktinės, rezultatu 30:29 nugalėjo ir bronzos medaliais pasipuošė prancūzės.

Povilas ir Tomas buvo paskirti teisėjauti penkioms atsakingoms čempionato rungtynėms, kuriose atliko puikų darbą bei buvo gerai įvertinti.

Vienos netikėčiausių jų teisėjautų rungtynių buvo žaidžiamos A grupės antrajame rate, kur Šveicarijos rinktinė netikėtai 26:23 įveikė Danijos rinktinę. Atkakli kova vyko ir trečiajame D grupės rate tarp Rumunijos ir Čekijos rinktinių (27:25). Komandoms pasiskirsčius vietas grupėse, Lietuvos rankinio teisėjų pora teisėjavo pagrindinio turo II etapo rungtynėms tarp Rumunijos ir Prancūzijos rinktinių (27:31). Vėliau jiems buvo patikėta svarbi šeimininkių Slovėnijos ir Austrijos komandų akistata (25:27), slovėnėms nulėmusi 15 čempionato turnyrinės lentelės vietą. Tradiciškai, jeigu teisėjų darbas viso čempinato metu yra vertinamas gerai, jiems, dažniausiai, yra patikimos vienos svarbiausių turnyro rungtynių, mūsų kolegos teisėjavo rungtynes dėl 5 vietos tarp Rumunijos ir Danijos ekipų, rezultatu 28:21 nugalėjo rumunės.

Nuotraukos iš asmeninio albumo