Lietuvos Rankinio teisėjai teisėjavo Kinijos Super League 2019 finaliniame ketverte

Paskelbta

Tarptautinė rankinio federacija (IHF) Lietuvos rankinio teisėjų porą Vaidą Mažeiką ir Mindaugą Gatelį, paskyrė teisėjauti finaliniam Kinijos vyrų Super Lygos 2019 etapui, kuris vyko Qingdao mieste liepos 26 – 30 dienomis. Finaliniame etape dalyvavo 4 vyrų rankinio komandos.

Lietuviai teisėjavo 3-joms finalinio ketverto rungtynėms įskaitant ir finalą, kuriame žaidė Jiangsu komanda – Kinijos rinktinė, sudaryta perspektyviausių žaidėjų pagrindu. Rezultatu 30:35 (13:19) nugalėjo Kinijos rinktinė.

Tai yra pirmasis tokio formato Kinijos vyrų Super Lygos čempionatas, kuris tikimasi išaugs į dar didesnį turnyrą tiek komandų skaičiumi, tiek rankinio populiarumu. Kinijos rankinio progreso galimybe tiki ir tarptautinė rankinio federacija, kuri suteikia įvairiapusišką pagalbą organizuojant įvarius tarptautinius rankinio renginius, kaip šiuo metu pirmą kartą vykstantis IHF moterų klubų komandų Super Globe turnyras, kuriame dalyvauja komandos iš įvairių kontinentų,, o taip pat rudenį suteikta teisė vykdyti Azijos moterų Tokijo 2020 olimpinių žaidynių kvalifikacinį turnyrą.

Apie šios šalies milžinišką potencialą įvardino ir mūsų šalies arbitrai, įvertindami tai koks žiniasklaidos dėmesys, čempionato organizacinė struktūra, žiūrovų susidomėjimas buvo matomas šiame finaliniame etape bei tai, kad kiekviena komanda turėjo bent po keletą legionierių iš Europos, rodo rimtus ketinimus išauginti Super Lygos populiarumą ir rankinio žinomumą į aukščiausią lygį.