Puikus jaunų Lietuvos rankinio teisėjų darbo įvertinimas – TALLIN CUP 2019

Paskelbta

Šešiolikoje Talino Kiristikų gimnazijos lauko aikštelių ir puikios architektūros, penkių tūkstančių vietų Tondiraba Ledo rūmuose, vyko 10 tradicinis TALLINN HANBALL CUP turnyras, kuriame dalyvavo virš 150 įvairaus amžiaus rankinio komandų iš Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir tame tarpe 34-ios iš Lietuvos.

Jau trečius metus iš eilės turnyrą aptarnauja ir kaupia tarptautinių varžybų patirti, jauni Lietuvos rankinio teisėjai. Šį kartą Lietuvai atstovavo septyni 2001-2003 m.g. Vilniaus SM „Tauras” ir Kauno raj. SM auklėtiniai.

Reikia pažymėti gerą musų jaunų teisėjų darbą, norą tobulėti bei gerą discipliną.

Nors tik vilnietis Karolis Lukoševičius tvirtai pasirinko rankinio teisėjo kelią, o broliai Andrius ir Lukas Remeikos, Rimas Tavrukas iš Kauno rajono, dvyniai Matas ir Romas Aukštikalniai, Dovydas Ambrulaitis yra gero lygio pliažo ir šiuolaikinio rankinio žaidėjai, reikia tikėtis, kad tai nesutrukdys derinti žaidimą ir teisėjavimą, nes Lietuvos rankinio teisėjų asociacija skatina tai daryti.

Labai norisi paminėti, šio turnyro debiutanto Dovydo Ambrulaičio, rankinio teisėjo karjeros pradžią. Tokio amžiaus gero lygio teisėjų nei Baltijos šalys, nei Baltarusija, Rusija neturi. Dėl to gavome daug klausimų iš šių šalių specialistų apie musų teisėjų asociacija, teisėjų rengimo metodikas, apmokėjimą, bendradarbiavimą su Lietuvos rankinio federacija. Kaimyninių šalių rankinio atstovai buvo ypač nustebinti tuo, kad  2018-2019 m. Lietuvos rankinio teisėjų sezono TOP-10 sudarė tik IHF ir EHF teisėjai.

Jei jauni teisėjai nuosekliai sieks aukštų tikslų, nesusirgs žvaigždžių liga, reikia tikėtis svaraus LRTA narių skaičiaus papildimo.

Iš kairės turnyro vyr. teisėjas , EHF inspektorius Urmo Sitsi, Karolis Lukoševičius (Vilniaus SM”Tauras”), Andrius Remeika, Lukas Remeika, Rimas Tavrukas (Kauno raj. SM), turnyro pradininkas ir vadovas Juri Lepp , Dovydas Ambrulaitis, Romas Aukštikalnis, Matas Aukštikalnis (Vilniaus SM „Tauras), LRTA prezidentas Grigorij Guterman.

Daugiau informacijos bei nuotrauku:

https://tallinnhandballcup.com/en/home/

https://www.facebook.com/Tallinnhandballcup/

LRTA prezidentas Grigorijus Gutermanas