Tadas Jansonas yra paskirtas EHF vyrų Europos taurės finalui

Paskelbta

Istorinis įvykis Lietuvos rankinio inspektorių pasaulyje – Tadas Jansonas yra paskirtas EHF vyrų Europos taurės finalui

Gegužės 21 d. Stavangeryje (Norvegija) vyks pirmosios EHF vyrų Europos taurės finalo rungynės, kur susitiks norvegų Nærbø IL ir CS Minaur Baia Mare iš Rumunijos. EHF delegatu šiose rungtynėse yra paskirtas Tadas Jansonas, šią garbingą misiją jis vykdys kartu su teisėjų pora iš Graikijos Michaliu Tzaferopoulu ir Andreas Bethmannu.

EHF delegato statusą Tadas gavo 2007 metais Vengrijoje surengtuose Europos rankinio rungtynių delegatų kursuose, nuo to laiko nuolat yra skiriamas prižiūrėti įvairias rankinio varžybas už Lietuvos ribų.

Dalinamės svarbiausiomis Tado įžvalgomis apie savo karjerą ir pasiekimus.

Kokiais asmeniniais pasiekimais EHF delegato karjeroje džiaugiesi labiausiai?

– Labiausiai džiugina ne asmeniniai pasiekimai, o mūsų teisėjų pasiekimai, ypač tarptautiniuose turnyruose, kada jautiesi atlikęs kažką naudingo šių teisėjų tobulėjime. Dėl Lietuvos teisėjų pasiekimų ir paskyrimų labiausiai pergyvenu ir džiaugiuosi, ir matyt taip bus iki gyvenimo pabaigos.
Labiausiai įsimintinas buvo darbas 2013 m. Europos merginų jaunimo čempionate Lenkijoje su tuo metu pradedančia Rumunijos moterų pora Lovin/Stancu (šiuo metu Pasaulio moterų teisėjų reitingų TOP‘e). Su jomis dirbau 2 rungtynėse (tik po čempionato sužinojau, kad jos pačios pasiprašė, kad mane paskirtų dar vienoms jų rungtynėms), tačiau po pirmųjų rungtynių pokalbis pakrypo labai keistai: jos demonstravo didelį norą gerai teisėjauti, bet aikštelėje joms taip nesigaudavo, darė daug klaidų, sunku joms buvo gana nesudėtingose rungtynėse dirbti, teko kalbėtis daugiau nei valandą, pokalbio metu buvo daug ašarų, daug nevilties ir svarstymų baigti teisėjavimą. Tačiau man pavyko įkvėpti optimizmo, kažkaip uždegiau norą tobulėti ir daug dirbant įrodyti visiems tiems kurie dabar netiki, kad jos gali teisėjauti aukščiausio lygio rungtynėms. Po čempionato joms palinkėjau teisėjauti olimpinėse žaidynėse – labai nustebo tuo palinkėjimu!
Labai smagu, kad ši rumunių pora šiuo metu teisėjauja pasaulio, Europos moterų čempionatuose, Europos moterų čempionų lygos finalo ketverte, galbūt pavyks teisėjauti ir Olimpinėse žaidynėse (šypsosi).

Asmeniškai įsimintini 2013-2016m. sezonai – 4 pasaulio jaunimo čempionatai (MKD, BRA, RUS, ALG), o 2015 m. – darbas buvo įvertintas paskyrimu finalinėms rungtynėms.
Labai daug darbo ir mažai miego šiuose čempionatuose, tačiau didžiulė patirtis.

Kuo Tau pačiam šis sezonas buvo ypatingas?

– Šis sezonas niekuo man neypatingas, eilinis EHF rungtynių sezonas, devynios Europos klubinių komandų bei vienerios nacionalinių rinktinių rungtynės, tačiau žinoma nustebino paskyrimas finalinėms EHF Europos taurės rungtynėms.

Ar teko su šia graikų pora darbuotis anksčiau?

– Man ši pora gerai pažįstama, kurie turi gerus graikų mokyklos įgūdžius, pakankamai tarptautinės patirties tokio lygio rungtynėms, esu matęs iš arti kaip jie dirba, tačiau nesu jų asmeniškai vertinęs.

 

Lietuvos rankinio teisėjų asociacijai toks jos atstovo įvertinimas yra neeilinis pasiekimas, didelė konkurencija vyrauja ne tik teisėjų tarpe, tačiau ir tarp delegatų. Jų atsakomybės yra labiau administracinio pobūdžio, bet nemažiau svarbios sėkmingam rungtynių pravedimui.

Po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo mūsų kraštui Europos klubinių komandų finaluose kaip rungtynių delegatas buvo atstovavęs tik Janis Grinbergas. Tad po daugelio metų, šis Tado paskyrimas yra garbingas Lietuvos rankinio atstovų pripažinimas.