Jaunieji rankinio teisėjai tarptautiniame turnyre Molėtuose

Paskelbta

Paskutinį balandžio savaitgalį Lietuvos jaunieji rankinio teisėjai (2000-2003 m.g.) tradiciškai teisėjavo tarptautiniame jaunių rankinio turnyre „Molėtų taurė-2018“, laikė teorijos testus bei išklausė teorinius patarimus, kuriuos jiems perteikė kursų vadovai – EHF teisėja Viktorija Kijauskaitė, LRTA inspektorius Silvijus Kisinas ir LRTA prezidentas, trijų Olimpinių žaidynių aikštės teisėjas – Grigorijus Gutermanas.

Į seminarą po 4 dalyvius delegavo Vilniaus SM Tauras“ , Kauno raj.SM, dvi dalyvės atstovavo Utenos DSC ir vienas Panevėžio SC auklėtinis.

Reikia paminėti, kad tuo pačiu metu Lietuvos vaikų finalinėms varžyboms Tauragėje sekmingai teisėjavo Vilniaus SM Tauras auklėtiniai – Karolis Lukoševičius ir Gilmantas Makačinas bei Varėnos SC auklėtiniai – Mantas Sereičikas ir Lukas Sužiedelis.

GerdaMolėtai 04.28

Teorijos testus iš IHF klausimyno sėkmingiausiai laikė vilnietė Gerda Kacienaitė ir Kauno rajono atstovė Džoana Šiaučiūnaitė, nors bendras teorijos žinių bagažas visų dalyvių nėra pakankamas.

Gerus teisėjavimo įgūdžius parodė aukščiau minėtos merginos bei vilnietis Rytis Paškevičius, progresuojančios Karolina Čekuolytė ir Ūla Šyvytė iš Utenos. Gerą įspūdį paliko po kelių metų pertraukos grįžę Kauno rajono SM auklėtiniai broliai – Lukas ir Andrius Remeikos, tap pat ir naujokas Rimas Tavrukas, broliai Romas ir Matas Aukštikalniai iš Vilniaus SM Tauras. Daug rezervų turi ir panevėžietis Laurynas Survila.

????????????????????????????????????

Tam, kad pagerinti jaunų teisėjų rengimą Lietuvos rankinio teisėjų asociacija ruošiasi skelbti konkursą 2018/2019 metų sezonui, su tikslu išaiškinti sporto įstaigas, geriausiai ieškančias ir ruošiančias savo auklėtinius rankinio teisėjo karjerai, kadangi visas moksleivių varžybas turi aptarnauti moksleiviai.

Be to, numatome aktyviausius jaunus teisėjus deleguoti į didelį tarptautinį turnyrą Taline birželio mėnesį kvalifikacijos kėlimui ir tarptautinių varžybų patirties gavimui.

LRTA Prezidentas

Grigorijus Gutermanas