Alytaus sporto ir rankinio žaidimo puoselėtojo Gerb. Arvydo Brazaičio – 65 metų Jubiliejus

Paskelbta

Spalio 13 d. garbingą 65 metų jubiliejų pažymi Arvydas Brazaitis – rankininkas, treneris, rankinio teisėjas, sporto organizatorius, sporto vadovas.

Su rankinio sportu supažindino ir Arvydą treniravo LKKI absolventas Ričardas Paulauskas. 1972 m. baigęs Alytaus 5-ąją vidurinę mokyklą, 1982 m. neakivaizdiniu būdu baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą įgydamas kūno kultūros dėstytojo-trenerio specialybę. Tuo pat metu – 1975-1985 metais – dirbo rankinio treneriu Alytaus sporto mokykloje. Nuo 1985 m. iki šių dienų Alytaus sporto mokyklos, dabar jau VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centras, direktoriaus pavaduotojas ugdymui.

Arvydui Brazaičiui aktyviai talkinant ne tik Alytaus rankinio, bet ir kitų komandinių sporto šakų atstovai sėkmingai dalyvauja įvairių lygių tarptautinėse varžybose ir Lietuvos čempionatuose bei yra pasiekę svarių laimėjimų. Plaukikė Rugilė Mileišytė dalyvavo Pekino Olimpinesė žaidynėse, dviratininkas Aivaras Babrauskas Atėnų Olimpinėse žaidynėse treke laimėjo aštuntą vietą.

Arvydas Brazaitis buvo vienas iš Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos steigimo 1999.05.15 d. Kaune signataru, jis tris kadencijas 1999-2001, 2003-2005, 2005-2007 m. buvo renkamas LRTA prezidiumo nariu. 1995-2006 m. dešimt kartų buvo renkamas į Lietuvos geriausių rankinio teisėjų TOP 10.

Įsimintiniausios jo rankinio teisėjo karjeroje tapo rungtynės 1997 m. Pasaulio kariškių čempionate Varendorfe (Vokietija), kur poroje su EHF teisėju Valdu Gecevičiumi teisėjavo rungtynėms dėl bronzos medalių.

Arvydas Brazaitis buvo dabartinio pasaulio elito IHF teisėjo Vaido Mažeikos ir EHF teisėjo Edvino Jencevičiaus pirmuoju rankinio teisėjavimo paslapčių mokytoju, taip pat daugelio jaunų alytiškių įtraukimo į rankinio varžybų teisėjavimą iniciatoriumi.

Arvydui Brazaičiui aktyviai padedant Lietuvos rankinio teisėjų asociacija tarptautinių turnyrų Alytuje metu eilę metų rengia jaunų teisėjų seminarus, kurie tapo tramplynu į teisėjavimą nemažam būriui dabar jau pripažintų rankinio teisėjų.

Linkime Jubiliatui daug sveikatos bei ištvermės ir toliau ugdant Alytaus jaunają kartą.

Lietuvos rankinio teisėjų asociacija