Vilniuje vyko priešsezoninis teisėjų-inspektorių seminaras

Paskelbta

2015 metai paskelbti Janio Grinbergo rankinio metais. Šiais metais būtų sukakę šio iškilaus rankinio šeimos žmogaus 90-metis. Pagerbdami  J. Grinbergo šviesų atminimą birželio 6 d. jo sodyboje, Molėtų rajone įvyko LRTA visuotinis ataskaitinis- rinkiminis susirinkimas, kuriame 2 metų kadencijai išrinktas naujas prezidiumas. Prezidento pareigoms perrinktas Grigorijus Gutermanas, nauju viceprezidentu tapo IHF rankinio teisėjas Vaidas Mažeika, sekretoriumi- RK teisėjas Justas Ivanauskas. Nariais išrinkti EHF inspektoriai Tadas Jansonas ir Valdas Gecevičius, IHF teisėjas Gytis Šniurevičius, NK teisėjas Klaidas Janeika. Naujo prezidiumo nutarimu rugpjūčio 29d. Vilniuje vyko priešsezoninis rankinio teisėjų ir inspektorių seminaras.

Šiais metais visi dalyviai ryte susirinko į Lietuvos edukologijos universiteto sporto bazę. Sporto salėje buvo tikrinamas teisėjų fizinis pasirengimas. Visi dalyviai įveikė nustatytas shuttle run bėgimo testo normas: moterys ir teisėjai, kuriems sukakę 45 metai- 8,5, vyrai- 9,5. Valdas Gecevičius parengė 20 klausimų testą inspektoriams.

Seminaro metu vyko ir tarptautinis turnyras -„EGLĖ-41”.  Prieš rungtynes 50 metų proga buvo pasveikintas ilgametis LRTA narys, tarptautinės kategorijos teisėjas, ne kartą rinktas į Lietuvos geriausių teisėjų dešimtuką- Gintaras Paškevičius. Po rungtynių, kurias stebėjo tiek inspektoriai, tiek teisėjai, viskas persikėlė į Kūno kultūros ir sporto departamento patalpas. Čia buvo pasveikinti praėjusio sezono geriausio dešimtuko teisėjai, ir mūsų Europinės kategorijos teisėja Aušra Žalienė su 40 metų jubiliejumi. Alytiškiui Ramūnui Kalendauskui įteiktas Respublikinės kategorijos teisėjo ženklas. Toliau buvo laikomas teorijos taisyklių testas.  Šiais metais pirmą kartą buvo taikoma naujovė, testas laikomas www.handballruletests.com puslapyje, kuris automatiškai sugeneruoja klausimus ir tikimybė turėti juos tokius pat, kaip kolega sėdintis šalia visiškai sumažėja.

Turėjome teisėjų ir inspektorių aptarnavusių Europos ir Pasaulio čempionatus. Buvo išklausyti įspūdžiai iš mūsų merginų- Europinės kategorijos teisėjų Viktorijos Kijauskaitės ir Aušros Žalienės, kurios teisėjavo Valensijoje (Ispanija) U-19 merginų Europos čempionate. Ten dalyvavo ir Lietuvos merginų rinktinė, kurios vadovas buvo Europinės kategorijos teisėjas- Tomas Barysas.

Paskutines teisėjavimo tendencijas išsamiai pateikė Tadas Jansonas, kuris vasarą dirbo net dvejuose Pasaulio čempionatuose, tai U-21 vaikinų čempionate Brazilijoje ir U-19 jaunių čempionate Rusijoje (tai yra retas atvejis, kad tas pats inspektorius būtų skiriamas dviem čempionatams). Jis pasakojo apie testuojamas taisykles tuose čempionatuose ir opiausias problemas teisėjavime. Buvo peržiūrėta daug video klipų, kurie padeda suprasti dabartinio rankinio teisėjavimo spragas.

Visiems seminaro dalyviams buvo įteikti diplomai ir palinkėta sėkmės ateinančiame sezone.

Seminaro akimirkos galerijoje: