STEPONUI ŠČAVINSKUI – 80

Paskelbta

Rugsėjo 8 dieną, garbingą 80-ies metų jubiliejų švenčia KPI absolventas, inžinierius mechanikas, ilgametis rankinio žaidėjas ir teisėjas – Steponas Ščavinskas.

Rankininko karjerą pradėjo Klaipėdoje 1956 m. žaidžiant rankinį 11 preiš 11. Po dešimties metų, žaidžiant Klaipėdos „Gintaro“ komandoje, kartu su vėliau vienu garsiausiu rankinio teisėju Europoje tapusiu – Romantu Maliausku, Steponas tapo Lietuvos rankinio čempionato 7 prieš 7 bronzos medalio laimėtoju.

Tuo pačiu metu pradėjo aktyviai teisėjauti Lietuvoje vykstančiose varžybose.

Jau 1974 m. jam suteikiama Respublikinė, o 1979 m. ir tuometės SSRS Sajunginė rankinio teisėjo kategorija. Teisėjaudamas SSRS aukščiausios lygos ir Lietuvoje vykdomose varžybose, Steponas visada buvo kolektyvo siela ir geros nuotaikos skleidėjas. 1988 m. baigęs aktyvią aikštės rankinio teisėjo karjerą, Steponas Ščavinskas dar iki 2015 m. buvo aktyvus visų rengiamų šalyje varžybų inspektorius ir organizatorius.

Ir šiandien Jubiliatas nepraleidžia nei vienerių Klaipėdoje vykstančių varžybų ir mielai susitinka su rankinio bendražygiais.

Pažinodamas gerbiamą Jubiliatą nuo 1966 m., visų rankinio teisėjų, inspektorių ir bendrų rankinio bičiulių vardu linkiu Steponui Ščavinskui sveikatos ir neblėstančio optimizmo.

LRTA prezidentas Grigorijus Gutermanas