Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos prezidento žodis

Paskelbta

Pasibaigus 2016 ir persikėlus į Naujus 2017 metus Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos prezidentas Grigorijus Gutermanas apžvelgia praėjus metus ir žiūri į ateinančius:

Pasibaigusiais  2016 „beždžionės“ metais mūsų teisėjai ir inspektoriai tikrai neatitiko metų pavadinimui.                                                                                                                                                        Džiugina mūsų damų kauniečių Viktorijos Kijauskaitės ir Aušros Žalienės patekimas į Europos moterų čempionato finalinės varžybas Švedijoje, kur jos gėdos Lietuvai ir sau nepadarė. Reikia tikėtis, kad tai pirmas, bet ne paskutinis Europos čempionatų finalas jų karjeroje. Šiais metais savo reputaciją ekstra klasės teisėjų patvirtino vilniečiai Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis, kurie ne tik sėkmingai pasirodė Europoje, bėt teisejaus 2017 m. Pasaulio vyrų čempionate sausio mėnesį Prancūzijoje. Malonu, kad vėl turim keturias EHF teisėjų poras. Dėl darbo ir šeimos rūpesčių baigus aktyvią teisėjo karjerą Laurynui Mykolaičiui, IHF, EHF tėisėjas kaunietis Gytis Šniurevičius su buvusiu EHF teisėju pasvaliečiu Andriumi Grigalioniu po sėkmingai išlaikytų teorijos, fizinio pasirengimo ir praktinio teisėjavimo testų gavo EHF teisėjų licenciją 2016/2017 m. sezonui ir jau dalyvauja tarptautiniame gyvenime. Vis didesnį pasitikėjimą EHF teisėjų vadovų  įgauna EHF teisėjai varėniškiai Tomas Barysas ir Povilas Petrušis. Turim kelias jaunas poras dalyvaujančias EHF teisėjų- kandidatų ir jaunų EHF teisėjų projektuose.

Gerai vertinami IHF ir EHF vadovų mūsų inspektoriai, buvę tarptautiniai teisėjai vilnietis  Tadas Jansonas, alytiškis Valdas Gecevičius ir kaunietis Algis Mikučionis. Tačiau reikia atvirai pasakyti, kad inspektorių korpusas natūraliai sensta, kai kurie kiti inspektoriai ne visada spėja su šiuolaikinėmis rankinio tendencijomis. Reikia galvoti apie inspektorių gretų papildymą.                    

Pamažu įsibegėja jaunų teisėjų programa moksleivių varžybose, nors darbo šia linkme dar reikia labai daug. Tik bendromis pastangomis su sporto mokyklų treneriais galėsim sutvarkyti jaunų teisėjų rengimą moksleivių varžyboms ir atrinkti perspektyviausius teisėjas darbui aukštesniame lygyje.

LRTA nemažą dėmesį skiria jaunų teisėjų rengimui, tačiau ne visada tinkamai išnauduojami teisėjai jau praėję mokymus, gavę praktinių teisėjavimo įgūdžių. Negaunant galymybių tęsti teisėjo karjerą aukštesniame lygyje, negaunant moralinio ir praktinio palaikymo, jie palieka rankinio teisėjų gretas.

Reikia pasakyti, kad didelį darba atlieka ir teisėjų, inspektorių skyrima derina LRL , LMRL, LRF čepionatų ir pirmėnybių vyr. teisėjai Tadas Jansonas, Silvijus Kisinas, Valdas Gecevičius.

Tris metus sėkmingai vykdant Janio Grinbergo atminimo jaunimo tarptautinį turnyrą, yra pagrindo teigti, kad tai gera meistriškumo kalvė jauniems teisėjams ir šį turnyrą jau galime rekomenduoti EHF  teisėjų vadovams  EHF teisėjų kursams vykdyti.

Specialistų teigimu, LRTA įstatai,  prijimti 1999 metais,  įkuriant Lietuvos rankinio teisėjų asociaciją buvo labai kokybiškai parengti, tačiau bėgant metams teko juos patobulinti atitinkant Lietuvos asociacijų įstatymus. Rengiant naujus įstatus didelį darbą atliko buvęs IHF teisėjas dr. Petras Čiočys ir Nacionalinės kategorijos teisėja teisininkė Aldona Grigaliūnaitė.

Manau, kad turime nemažą potencialą pagerinti LRTA veiklą ir organizacine, ir metodine kryptimis.

Linkiu „gaidžio“ metais visiems sveikatos, profesionalumo, atkaklumo siekiant numatytų tikslų ir ieškant pusiausvyros tarp gaidžio karštakošiškumo ir optimalių sprendimų aikštelėjė ir gyvenime.

Šviesių ir laimingų Naujųjų 2017 metų!

Sekmės.

Prezidentas   Grigorijus Gutermanas