Lietuvos Rankinio Teisėjų Asociacija ir Latvijos Rankinio Federacija pradeda vykdyti bendrą jaunų teisėjų ugdymo projektą „Handball Whistle“

Paskelbta

Lietuvos rankinio teisėjų asociacija kartu su Latvijos rankinio federacija pritraukė Erasmus+ programos finansavimą ir pradėjo jaunų teisėjų mokymo programos „Handball Whistle“ įgyvendinimo etapą. Projektą planuojama pradėti 2023 metų sausio 1 dieną, o baigti 2024 metų gruodžio 31 dieną.

Programos tikslas – pritraukti jaunus talentus ir pasiūlyti inovatyvią jaunųjų teisėjų mokymo programą. Mokymų programoje bus naudojamos Dartfish ir Sideline Sports XPS Network platformos, užtikrinančios operatyvų keitimąsi informacija, duomenų apdorojimą ir duomenų analizę. Pagrindiniai projekto akcentai yra šie:

  • Padidinti LTU/LAT apmokytų teisėjų skaičių;
  • Sukurti edukacinę platformą, kuri būtų bendrai naudojama ne tik šiam projektui, bet ir būsimų kartų edukaciniams tikslams, esamiems teisėjams bei rankinio treneriams;
  • Dalintis žiniomis ir patirtimi iš geriausių įmanomų paskaitų, aktyvių rankinio teisėjų ir delegatų;
  • Vykdyti jaunų teisėjų mentorystės programą, kur leistų geriau juos pažinti ir padėtų jiems greičiau tobulėti, galėtume padėti jiems įveikti sunkumus ir tam tikrus iššūkius prieš, rungtynių metu ir po jų.

Šis Erasmus+ projektas yra puiki galimybė įtraukti jaunus rankininkus išbandyti „Handball Whistle“, nes abi šalys stengiasi didinti teisėjų skaičių kiekvienoje šalyje, o tai yra esminis dalykas norint turėti geros kokybės jaunių/jaunimo rankinio rungtynes.
Į projekto programą bus įtraukti mokymai su mentoriais, dalyvavimas rankinio turnyruose Lietuvoje ir Latvijoje bei užbaigiamoji vasaros stovykla Lietuvoje, siekiant paruošti jaunuosius teisėjus kito sezono varžyboms. Mokymuose, kaip lektoriai bus įtraukti Lietuvos ir Latvijos delegatai, aktyvūs teisėjai, taip pat jaunimo psichologai, sporto ir mitybos specialistai, kurie dalinsis savo patirtimi ir duos vertingų patarimų dalyviams įvairiomis temomis, pavyzdžiui, kaip pasiruošti varžyboms, kaip elgtis stresinėse situacijose ir kt.

Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos prezidentas Vaidas Mažeika: „Idėja yra pastatyti piramidę kaip pagrindinį pamatą ir pradėti ugdyti jaunus teisėjus, asmeninės mentorystės būdu palaikyti nepertraukiamą ryšį su individualiais teisėjais ir padėti jiems pasiekti reikiamą lygį, norint tapti respublikinių varžybų teisėjais ir, tikėkimės, suteikti jiems galimybę per šią mokymo sistemą pereiti į EHF arba IHF lygį.

Mūsų tikslas – populiarinti rankinio teisėjo profesiją apskritai. Norėtume, kad kuo daugiau žaidėjų, o gal ir ne tik, bent jau išbandytų „Handball Whistle“, vedini skirtingų asmeninių ambicijų pabandytų susikurti savo karjerą ir aktyviai dalyvauti šiame įdomiame žaidime. Todėl kviečiame visus, vien tam, kad susipažintumėte su teisėjo švilpuko specifika, geriau suprastumėte rankinio taisykles ir susidarytumėte kitokį požiūrį į rankinio teisėjo profesiją.“

Latvijos rankinio federacijos valdybos narys ir vykdomasis direktorius Edmundas Bogdanovas: „Džiaugiamės darbu, kurį jau atlikome, kad pateiktumėte šį projektą. Projektas patvirtintas ir dabar laikas projekto įgyvendinimo etapui. Toks projektas įgyvendinamas pirmą kartą, todėl labai tikimės sėkmingo bendradarbiavimo, kuris atvers ateities galimybes pritraukti finansavimą tokio pobūdžio projektams.“