Lietuvos rankinio desantas Taline

Paskelbta

Net 33 rankinio komandos iš Lietuvos birželio 9-11 d. dalyvavo devintose TALLIN HANDBALL CUP – 2018 varžybose.

Viso susirinko 162 komandos iš septynių šalių, sužaistos 504 rungtynes. Talino turnyras tampa antrų pagal populiarumą, po Partiles (Švedija), turnyru Baltijos šalyse.

Antrą kartą šiame turnyre tarptautinių varžybų patirties sėmesi ir aštuoni jauni (2000-2003 m.g.) Lietuvos rankinio arbitrai. Jeigu Karoliui Lukoševičiui (Vilniaus SM „Tauras“) tai buvo antras turnyras Taline ir jis jautiesi labai užtikrintai, tai jo partneriui iš Garliavos Rimui Tavrukui (Kauno raj. SM), Lukui Sužiedeliui ir Mantui Sereičikui (Varėnos SC), broliams Lukui ir Andriui Remeikoms (Kauno raj. SM), ypač dvyniams Romui ir Matui Aukštikalniams (Vilniaus SM „Tauras“) tai buvo naudinga patirtis tolimesniame rankinio teisėjo kelyje.

Turnyre taip pat teisėjavo Estijos, Latvijos, Suomijos teisėjai, tačiau jie buvo žymiai vyresni, ir tarp 36 teisėjų lietuviai ne atrode visiškais naujokais. Teisėjavimas skirtingo amžiaus (2000-2009 m.g.) komandoms pareikalavo mokėjimo prisitaikyti prie jų žaidimo, taip pat nemažai ištvermes teisėjaujant visa diena po atviru saulietu dangumi.

Varžybos parodė, kad reikia tobulinti tarpusavio bendradarbiavimo, zonų pasidalijimo, pozicijos pasirinkimo, švilpuko moduliacijos, gestikuliavimo (kūno kalbos), taip pat ir teorijos žinių bagažą. Teorijos testai, nors ir buvo vykdomi ekstremaliomis sąlygomis važuojant autobusu ir vykstant varžyboms, parodė, kad žinios apie kai kurias taisyklių subtilybes, ypač vartininkų žaidimą, nėra pakankamos.

Su turnyro organizatoriais principiniai sutarta dėl teisėjavimo jubiliejiniame – dešimtajame turnyre 2019 m.

2018-2019 m.rankinio teisėjams ir inspektoriams sezonas prasidės rugpjūčio 24-26d. Alytuje Jono Januškos atminimo turnyru ir prieš sezoniniu seminaru.

LRTA prezidentas Grigorijus Gutermanas.