Janio Grinbergo atminimo rankinio turnyre – septynių šalių rinktinės

Paskelbta

Spalio 26-28 dienomis Vilniuje rungtyniaus septynių šalių jaunieji rankininkai – sostinėje jau penktą kartą rengiamas tarptautinis Lietuvos rankinio patriarcho Janio Grinbergo atminimo rankinio turnyras. Tris dienas vyksiančiose varžybose jėgas išbandys Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Suomijos ir Ukrainos merginų ir vaikinų jaunių ir jaunučių rinktinės. Liuksemburgo atstovai į turnyrą atvyksta pirmą kartą. 

Jaunių merginų grupėje rungtyniaus 2000 metais gimusios Suomijos, Ukrainos ir Lietuvos bei 1999 metais gimusios mūsų šalies rankininkės. Jaunučių merginų grupėje žais 2002 metais gimusios Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos rankininkės, o jaunučių vaikinų grupėje – 2002 metais gimę Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo ir Lietuvos rankininkai. 

„Tauro“ sporto mokykloje (Žygio g. 46) penktadienį varžybos vyks nuo 14.00 val., šeštadienį – nuo 11.00 val., o sekmadienį – nuo 10.00 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) didžiojoje sporto salėje (Studentų g. 39) jaunosios rankininkės penktadienį rungtyniaus nuo 17.00 val., šeštadienį – nuo 11.00 val., o sekmadienį – nuo 10.00 val. Iš viso bus sužaista 18 rungtynių.

Turnyrą organizuoja Lietuvos rankinio federacija (LRF) ir Lietuvos rankinio teisėjų asociacija (LRTA). 

„J. Grinbergas visada daug dėmesio skyrė jaunimo rankiniui. Jis sakydavo, kad be apačios nebus viršaus. Manau, kad Janis džiaugtųsi mūsų organizuojamomis varžybomis, – sakė turnyro sumanytojas, LRTA prezidentas Grigorijus Gutermanas. – Turnyrą rengiame jau penktą kartą ir, kaip visada, norime, kad juo liktų patenkinti visi dalyviai. Džiaugiamės, kad lėšų turnyrui gavome iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos rankinio federacijos bei EULOTO. Tarp turnyro rėmėjų – ir buvęs rankininkas Valdas Trinkūnas”. 

G. Gutermanas pažymėjo, kad turnyras labai naudingas visiems jo dalyviams. „Ne pergalės čia svarbiausia, o patirties kaupimas. Rengiantis oficialioms varžyboms, rungtyniauti su užsienio komandomis labai sveika. Šios varžybos – puiki galimybė patikrinti ne tik rinktinių kandidatus, bet ir trenerius. Tokiame turnyre apšaudomi ir jauni teisėjai“, – pažymėjo buvęs J. Grinbergo bendražygis. 

Turnyre teisėjaus 10 arbitrų iš Vilniaus, Panevėžio ir Utenos. Tarp teisėjų bus ne tik aukščiausio rango tarptautinėse varžybose teisėjaujantys Vaidas Mažeika bei Mindaugas Gatelis, bet ir trys moksleiviai. Rungtynių inspektorių pareigas eis Kristina Kvedarienė, Gintaras Paškevičius ir Silvijus Kisinas.  

Paskutinę turnyro dieną – sekmadienį – 10.00 val. J. Grinbergo artimieji ir bendražygiai pagerbs jo atminimą Antakalnio kapinėse.

Pirmajame ir antrajame J. Grinbergo atminimo turnyre dalyvavo penkių, o trečiajame ir ketvirtajame – septynių šalių komandos. 2014 ir 2016 metais varžybose rungtyniavo po 14, 2015 metais – 12, o pernai – 16 rinktinių.

Janis Grinbergas – vienas Lietuvos rankinio pradininkų, rankinio ir krepšinio treneris, teisėjas, sporto darbuotojas, oficialus Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) atstovas olimpinėse žaidynėse Miunchene, Monrealyje, Maskvoje, Los Andžele, Seule, Barselonoje, Atlantoje ir Sidnėjuje, buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinis sekretorius, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas, garbės prezidentas. Jis buvo vadinamas Lietuvos rankinio tėvu. 1925 m. spalio 29 d. Liepojoje gimęs latvio ir lietuvės sūnus J. Grinbergas anapilin iškeliavo 2013 m. kovo 9 dieną.

Informaciją parengė Tomas Gaubys

Nuotraukų autorius – Tomas Gaubys