Intensyvi sezono pabaiga

Paskelbta

Nors klubiniai čempionatai jau finišavo, tačiau Europos čempionatų atrankos vyko labai intensyviai. Galime pasidžiaugti, kad šioje fazėje aktyviai dalyvavo ir teisėjai iš Lietuvos. Algis Mikučionis vyko į Austriją ten antrąsias, atsakomąsias rungtynes žaidė Austrijos moterų rinktinė prieš vieną pajėgiausių senojo žemyno Rumunijos ekipą. Po pirmojo mačo Rumunijoje 34:29 pranašumą turėjo rumunės. Antrajame, po pirmo kėlinio rezultatu 13:11 pirmavo namų ekipa, tačiau per antrąjį kėlinį rumunės sugebėjo įrodyti savo pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę 24:33. Šiose rungtynėse kartu su Algiu Mikučioniu dirbo teisėjos iš Ukrainos: Tatjana Rakitina ir Irina Tkačiuk.

Geriausia Lietuvos teisėjų pora Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis išvyko į Čekiją. Čia Brno mieste Europos atrankos antrojoje grupėje Čekijos vyrų nacionalinė rinktinė susitiko su Islandijos rankininkas, Rungtynėse susirinko 2200 žiūrovų o audringai palaikomi savo fanų pergalę iškovojo aikštės šeimininkai 27:24. Lietuviams šiame mače dirbti padėjo delegatas iš Juodkalnijos Neboisa Vujisič.

Tadas Jansonas vyko į Ukrainą, kur kartu su slovakais Vladimir Canda ir Peter Bunovsky dirbo taip pat trečiosios atrankos grupės rungtynėse, kuriose susitiko Ukraina – Makedonija. Kadangi šioje grupėje prieš paskutinius lemiamus du turus visos ekipos turėjo po 4 taškus, tai buvo galima laukti labai atkaklios dvikovos. Lūkesčiai pasitvirtino ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 27:27.

EHF teisėjai Tomas Barysas ir Povilas Petrušis keliavo į Turkiją, kur atsakomąsias rungtynes žaidė moterų rinktinės: Turkija – Čekija. Pirmasis mačas baigėsi čekių pergale 29:25. Antrajame mače čekės ir dar kartą įrodė, kad yra žymiai pranašesnės ir laimėjo 23:31. Rungtynėse su lietuviais dirbo Andrei Andreev iš Bulgarijos.