LRTA teisėjų seminaras „Panevežio taurėje-2017”

Paskelbta

     Rugsėjo 16-17 d. Panevėžyje vyko tradicinis vaikų ir jaunimo rankinio turnyras „Panevėžio taurė – 2017“. Turnyro metu, kas jau irgi tapo tradicija, Lietuvos rankinio teisėjų asociacija vykdė jaunų rankinio teisėjų seminarą – peržiūrą, kuriame dalyvavo Panevėžio, Pasvalio, Utenos, Kauno rajono, Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus sporto mokyklų ir centrų auklėtiniai. Gerą įspūdį paliko praktinis naujokų teisėjavimas – Linos Aidukaitės ir Aistės Tuomaitės iš Pasvalio, panevėžiečio Lauryno Survilos, Gilmanto Makačino iš Vilniaus, jau turinčio tokių seminarų patirties vilniečio Karolio Lukoševičiaus. Gerai pasirodė jauni ir jau Lietuvos čempionatuose dirbantys – Olius Mičiūda iš Panevėžio, buvę druskininkiečiai Jonas Virkutis ir Audrius Žadeika, dabar studijuojantys Vilniuje ir Kaune. Progresuoja broliai Justinas ir Ernestas Nikitinai, Erikas Vilkoicis, tačiau kol kas je pasirinko žaidėjų karjerą.

      Žaidėjos karjerą planuojanti baigti, garsi vartininkė, Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėja Kristina Kviedarienė, nutarė pradėti inspektorės kelią. Ankščiau pati aikštės teisėjos duonos ragavusi, Kristina susipažino su inspektoriaus teorijos bei praktikos darbo ypatumais ir gali tapti pirmoji Lietuvoje moteris – rankinio rungtynių inspektorė.

      Nors aikštelėje vaizdas buvo neblogas, tačiau teorijos testuose jaunimas turėjo nemažai problemų. Seminaro vadovai, LRTA prezidentas Grigorijus Gutermanas ir Nacionalinės kategorijos teisėjas Klaidas Janeika, pasiūlė dažniau apsilankyti LRTA puslapyje www.rankinioteisėjas.lt kuriame yra daug vertingos informacijos teorijos ir praktinio teisėjavimo klausimais.

      Visi seminaro dalyviai įgijo teisė teisėjauti Lietuvos moksleivių pirmenybėse.

      Dabar Lietuvos rankinio teisėjų asociacija planuoja vykdyti atskirą seminarą merginoms, norinčioms toliu tobulintis rankinio teisėjo kelyje.