Lietuvos rankinio teisėjų ir inspektorių bendruomenė paminėjo savo asociacijos 25 metų sukaktį

Paskelbta

Šį savaitgalį Lietuvos Rankinio Teisėjų Asociacija (LRTA) iškilmingai paminėjo savo veiklos 25-metį. Kernavėje vykusioje šventėje dalyvavo įvairių laikotarpių ir skirtingas funkcijas ėję bei šiuo metu veikiantys LRTA nariai, o taip pat Lietuvos klubų atstovai, rankinio teisėjo profesijai prijaučiantys asmenys.

Šventiškoje aplinkoje netrūko įdomių asociacijos steigimo pradžios istorijų, kurios, suprantama, yra skirtingų epochų, tačiau gražiai susigretino su istoriniais Lietuvos ankstyvosios sostinės įvykiais.
Kaip ir rankinio pradžios istorija, kurios ištakų pagrįstumu renginio svečiai galėjo įsitikinti, išgirdę senovės graikų bei romėnų žaidimų su kamuoliu specifinius ypatumus.

Renginio svečiai savo nuovoką galėjo pademonstruoti atsakinėdami į LRTA viktorinos klausimus apie Lietuvos ir pasaulinį rankinį, šio žaidimo taisykles, kitus bendrai siejančius faktus. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikė Tadas Jansonas, kuris buvo pripažintas viktorinos nugalėtoju.

Pabrėžiant LRTA narių indėlį į rankinio teisėjų bendruomenės bei šios organizacijos veiklos stiprinimo pagrindus, atminimo dovanomis buvo apdovanota visa eilė garbingų, šventėje dalyvavusių svečių. Iškiliausių kategorijoje į sceną buvo pakviesti signatarai, buvę LRTA prezidentai Vytautas Buterlevičius ir Grigorijus Gutermanas bei prezidiumo narys, aktyviai prisidėjęs prie asociacijos veiklos ištakų Bronius Girdzijauskas. Vėliau, scenoje šlovės akimirka užfiksuota su tarptautinės ir/ar kontinentinės EHF kategorijos, praeityje Lietuvos rankinį garsinusiais, teisėjais – Feliksu Gedvilu, Valdemaru Liachovičiumi, Artūru Malašinsku, Algiu Mikučioniu, Valdui Gecevičiumi, Tadu Jansonu bei Laurynu Mykolaičiu. Dar viena padėkų ir asmeninio pripažinimo kategorija, kurioje istorinės svarbos laikotarpiais šie nariai buvo LRTA valdybos, komisijų sudėtyse bei kiti Lietuvos rankiniui nusipelnę asmenys – Silvijus Kisinas, Mindaugas Gatelis, Gytis Šniurevičius, Aldona Grigaliūnaitė, prof. Antanas Skarbalius.
Galiausiai, simboliškai pademonstruojant perduodamą LRTA veiklos tęstinumą ir naujo etapo pradžią, V. Buterlevičiaus buvo paprašyta padėkoti dabartiniams valdybos nariams – pirmininkei Kristinai Kvedarienei, Andriui Grigalioniui, Vitalijui Motiejūnui, Feliksui Gedvilui bei prezidentui Vaidui Mažeikai.

Šventei įpusėjus, atėjo eilė oficialiam 2023-2024m. LRTA rankinio sezono uždarymui, kurio tradicinis epogėjus, visuomet yra geriausių rankinio teisėjų dešimtuko apdovanojimai.
Kaip nebūtų keista, bet šiemetinis TOP10, taip pat, tapo istoriniu. Pirmą kartą savo karjeroje į jį pakliuvo vieni perspektyviausių Lietuvos rankinio teisėjų Jonas Virkutis ir Karolis Lukoševičius, kurie atitinkamai pasidalino devintą ir dešimtą vietas, aštuntoje vietoje surinkęs 23 reitingavimo balus liko Justas Ivanauskas, toliau septintoje vietoje rykiuojasi Edvinas Jencevičius, šeštoje – Andrius Grigalionis, penktą vietą užėmė Tomas Barysas, trečią ir ketvirtą vietas surinkę po 12 reitingavimo balų pasidalino Gytis Šniurevičius bei Povilas Petrušis, antroje vietoje IHF teisėjas Mindaugas Gatelis bei vienuolika iš eilės sezonų geriausiu Lietuvos rankinio teisėju pripažintas Vaidas Mažeika šiuose rinkimuose dalyvavęs paskutinį kartą.

Gražią jubiliejinę datą susirinkę paminėti Lietuvos rankinio bendruomenės nariai įsiamžino bendroje nuotraukoje, kuri simboliškai demonstruoja kartų vienybę ir lūkestį, jog rankinio šeima gali bei privalo būti vieninga.