Lietuvos rankinio arbitrai ruošiasi atrankai į olimpiadą

Paskelbta

Dalyvauti olimpinėse žaidynėse, kurios vadinamos aukščiausiojo rango sporto renginiu pasaulyje, siekia ne tik sportininkai, bet ir geriausi pasaulio teisėjai.

Suprantama, kad ir rankinyje tarp arbitrų vyksta arši konkurencija, siekiant išsvajoto tikslo – teisėjauti olimpiadoje. Todėl dabar organizuojamos kiekvienos aukščiausio lygio varžybos tampa lyg atrankos turnyrais ir geriausių arbitrų teisėjavimo kokybės peržiūromis. Po jų bus laimingųjų bilietų dalybos į Rio de Žaneirą. Todėl bent nedidelis arbitrų kluptelėjimas ar nesusipratimas gali palaidoti bet kokias viltis pamatyti pirmą kartą Pietų Amerikoje vyksiančią olimpiadą ir aplamai tokio rango reginį. O žaidynės Brazilijoje startuos 2016 metų rugpjūčio 5 d., finišuos rugpjūčio 21 d. Šis sausis dar vadinamas Europos vyrų rankinio čempionato mėnesiu, nes stipriausios Senojo kontinento komandos dėl čempionato apdovanojimų grumsis sausio 15-31 d. Lenkijos Gdansko, Katovicų, Vroclavo ir Krokuvos miestuose.

Tuo tarpu pastarųjų metų geriausia Lietuvos rankinio arbitrų pora vilniečiai Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis kraunasi lagaminus kelionei į Bahreiną, kur šios šalies Manama mieste sausio 11-28 d. dėl kelialapių į 2017 metų pasaulio vyrų rankinio čempionatą Prancūzijoje kovos Azijos žemyno komandos. Čia rungtyniaus Kataro, Pietų Korėjos, Omano, Japonijos, Sirijos, Makao, Irano, Jungtinių Arabų Emyratų, Saudo Arabijos, Kinijos, Libano ir Bahreino nacionalinės rinktinės. Specialistų teigimu, tai bus sunkus čempionatas, nes skirtingas yra rinktinių meistriškumas, žaidimo stilius ir emocingumas. Lietuvos teisėjai aktyviai dalyvauja visokio rango renginiuose – pasaulio, Europos, Azijos čempionatuose, Europos čempionų lygos, Europos taurių finalo varžybose ir stambiausiuose pasaulio turnyruose, todėl pastaruoju jiems trūksta tik darbo olimpinėse žaidynėse. Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) teisėjų ir taisyklių komisijos, kurioje net 27 metus aktyviai dirbo Lietuvos atstovas šviesios atminties Janis Grinbergas, prezidentui, vienam geriausių praėjusio šimtmečio arbitrų vokiečiui Manfredui Prausei, vilniečiai turės ne tik pademonstruoti savo teisėjavimo meistriškumą aikštelėje, bet būti tiksliais sprendžiant teorijos, vaizdo testus ir užtikrintai įveikti visas kliūtis fizinio pasirengimo egzamino metu. Norisi tikėtis, kad po 20 metų, kai 1996-ais Atlantos (JAV) olimpinėse žaidynėse teisėjavo vilnietis Grigorijus Gutermanas ir kaunietis Feliksas Gedvilas, Lietuvos rankinis vėl turės savo atstovus Rio de Žaneire.